TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

Sipariş etmek istediğin ürünlerini sepetine ekledikten sonra iki farklı teslimat seçeneğimizden sana uygun olanı seçebilirsin.

‘Showroom Mağazamızdan Teslim Al’ seçeneği ile seçtiğin mağazadan ürününü ücretsiz bir şekilde teslim alabilirsin. Sipariş verildikden 3 iş günü içerisinde üretimi yapılarak teslim alabilirsiniz, Bu  seçeneğini seçeren Müşteri ücretsiz bir şekilde seçtiğin mağazadan ürününü teslim alabilirsin.

‘Adrese Teslim’ seçeneği ile siparişini istediğin adreste teslim alabilirsin. Anlaşmalı olduğumuz adrese teslimat firmaları Yurt içi Kargo ve Aras Kargo’dur. Kargo Ücretleri Alıcıya ait olarak anlaşmalı kargolarla indirimli olarak gönderilir.

Kargolar toplu olarak saat 16:00 da kargo firmasına teslim edilir.


TESLİMAT SÜRELERİ

Aras ve Yurt içi kargo için teslimat süresi 600 Km’ye kadar 1 iş günü, 600 Km’den uzak mesafeler için ise 2 ile 5 gün arasındadır. Kargo firmalarının belirlediği bölgelere adrese teslimat yapılamamaktadır. Adrese teslimat yapılamayan bölgelere istenen kargolar en yakın kargo şubesinden teslim alınmalıdır. Adresinizin teslimat alanı dışında olup olmadığını seçeceğiniz kargo firmasından öğrenebilirsiniz

Mağazadan Hızlı Teslimat seçeneği için saat 15.00’a, kadar verilen siparişler Mağaza teslimat ile aynı gün teslim edilir.


KARGO ÜCRET POLİTİKASI

Kargo ücretleri ürünlerimizin ebatları ve ağırlıkları göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır.

Satın aldığın ürünlerin kargo ücretleri Alıcı ödemeli olarak gönderilir.

Kargo Bedava Etiketli ürünlerde kargo ücreti liveplaster.com.tr tarafından karşılanmaktadır.

*Live Plaster, kargo kampanyası koşullarında değişiklik yapma veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.


KARGO TESLİM ALIMI

Siparişinin kargo şirketine teslim edilmesini takiben, kayıtlı e-posta adresine, cep telefonuna veya whatsapp üzerinden Kargo Takip Numarası ile bilgilendirme mesajı iletilir. Siparişleri ortalama 6 iş günü (hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç) içinde kargoya vermeyi hedefliyoruz.

Ürünler kargonun kabulü esnasında kontrol edilmelidir.

Yaşanabilecek eksiklik ya da hasar durumunda tutanak tutulmalıdır, aksi halde Live Plaster sorumluluk kabul etmemektedir.

Teslim alacağın ürünlerin hasarlı ya da eksik çıkması durumunda sizden “Kargo Tespit Tutanağı” talep edileceği için;

ürünlerinizi kargo görevlisinden teslim alırken kargo görevlisinin yanında kontrol ederek teslim alın ve hasarlı ya da eksik ürün olması durumunda tutanak tutturun.

Aksi halde; Kargo Tespit Tutanağı bulunmayan bildirimler geçersiz sayılacak; eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmiş sayılacaktır.

www.liveplaster.com.tr sitemizden yapmış olduğun alışverişlerde ürün teslimatını Yurt İçi Kargo ve Aras Kargo ile yapmaktayız.

Siparişinin kargo şirketine teslim edilmesini takiben, kayıtlı e-posta adresine, telefon mesajı veya whatsapp ile  bir bilgilendirme mesajı iletilir.

Siparişlerin ortalama 24 saat içinde (haftasonu ve resmi tatil günleri hariç) kargoya verilir.

Kullanıcılar, teslimat süresinde yaşanabilecek gecikmeleri en aza indirmek için adres bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak bildirmekle yükümlüdür.

Hatalı adres bildiriminden kaynaklı gecikmelerden www.liveplaster.com.tr sorumlu değildir.

Not: Bulunduğunuz bölgedeki Kargo firmaları şubeleri ile yaşanılan sorunlar, teslim alınmayan kargolar, adres de alıcının bulunmaması ile teslim edilemeyen kargolar Live Plaster ile alakalı bir durum olmadığından ilgilendirir bir bağlayıcılığı yoktur.

Kargoya verilen ürünlerin kargo  takip numarası iletilmiş olmasına rağmen kargosunu takip etmeyen ilgilenmeyen Alıcıların iade olan kargoları tekrar teslimat adresine gelmesi durumunda, Alıcı Satıcı firmaya iade olan kargonun gidiş ve dönüş sebebi ile oluşan kargo iade bedellerini ödemek zorunda ve kargo ücretini ödemesi durumunda kargosu tekrar kendisine kargolanacaktır.

Daha detaylı bilgi için müşteri hizmetleri ekibimiz ile görüşebilirsin.


İADE SÜRECİ

www.liveplaster.com.tr adresinden yaptığın alışverişlerin kişiye özel olarak üretilen ürün olduğundan ürünün iadesini alınmamaktadır.

Ürün içerisinde eksik hammedde kullanımından dolayı oluşan ayıplı ürün olması durumunda veya sipariş edilen renk ve kategoriden çok farklı alakasız bir ürün gönderimi olduğunda 7 (yedi) gün içerisinde sadece Aras Kargo ile  iade edebilir alıcı.

İade Yapılacak Kargo Firması ARAS Kargo dur.

İadelerin için gönderim adresimiz;

Alıcı Adı: www.liveplaster.com.tr

Adres: Demetgül Mah. 423. Sokak No: 3/A  Yenimahalle/ANKARA